pracownia architektury wnętrz i designu

MoMo Design Studio

ul. Półkole 5/35

31-59 KRAKÓW

tel: +48 501 707 116

kontakt@momo-design-studio.com

MoMo Design Studio,
to studio projektowe, które postawiło sobie za cel tworzeni projektów mocno zakorzenionych we współczesnym społeczeństwie. Zdając sobie sprawę ze złożoności procesów projektowych, każdy projekt jest dla nas punktem wyjścia do analizy stylu życiam, szeroko rozumianej kultury oraz jej wpływu na postrzeganie przestrzeni. Pracujemy nad projektami z zakresu architektury wnętrz, projektowania przestrzeni publicznej, projektowania mebli i projektowania graficznego. Realizujemy zamowienia dla zróżnicowanego klienta, od osób prywatnych, poprzez wnętrza handlowe, aż do projektów przestrzeni publicznej. Do naszych zadań należy jednocześnie doradztwo, projektowanie przestrzeni jaki i nadzór budowany naszych realizacji.
Prace nad projektem rozumiemy, jako efekt dialogu pomiędzy miejscem, człowiekiem . Dzisiejsze, coraz to bardziej heterogeniczne społeczeństwo wymaga od projektanta umiejętności syntezy. Końcowy efekt to punkt wspólny intencji zleceniodawcy i architekta. Dzięki takiemu procesowi, MoMo design studio, realizuje projekty, które maja za zadanie trwanie w czasie, prowokowanie nowych zachowań czy wzbogacanie
Monika Lichowska-Płonka,
po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydz. Architektury Wnętrz i stażu w agencji Thibault Desombre, rozpoczęłam prace jako architekt wnętrz i projektant. Podczas studiów podyplomowych na ESAD w Saint-Etienne rodzą się moje zainteresowanie różnorodnością kulturową współczesnych społeczeństw i jej wpływem na architekturę. Przez trzy lata rozwijam moje zainteresowania antropologią przestrzeni na UJ w Krakowie, na wydz. Kulturoznawstwa Międzynarodowego. W 2002 roku powstaje MoMo design studio. Realizuje liczne projekty wnętrz handlowych, mieszkań prywatnych, projektuje meble. Pracuje również jako grafik. Współpracuje z agencjami takimi jak RBBA Associes, Forma O, Publicis, Carré Noir. Równolegle prowadzi zajęcia z architektury wnętrz, projektowania przestrzeni i dizajnu na wyższych uczelniach w Lyonie i w Paryżu.